Advert

DEPREMİN ARDINDAN ÇADIR SATIŞLARI PATLADI

İstanbul'da art arda gelen depremler vatandaşlarda büyük panik yarattı. Korkuyla evlerine gitmek istemeyen bazı vatandaşlar geceyi parklarda geçiriyor. Avcılar'da kamp malzemeleri satan bir mağaza yetkilisi ise deprem nedeniyle vatandaşların geceyi dışarıda geçirdiğini ve çadır satışlarının 15 kat arttığını söyledi.

DEPREMİN ARDINDAN ÇADIR SATIŞLARI PATLADI
Bu içerik 209 kez okundu.

İstanbul'da önceki gün Silivri açıklarında meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından binlerce kişi yaşadıkları korku nedeniyle evlerine giremedi. Gün boyu devam eden artçı depremlerle korkuları daha da artan vatandaşlar geceyi geçirmek için park ve bahçelere akın etti. Açık alanlarda sabahlayan bazı vatandaşlar evlerinden aldıkları battaniye, yorgan ve yastıkları kullanırken bazı vatandaşlar da kamp çadırı kurdu.

 

ÇADIR SATIŞLARI 15 KAT ARTTI

Depremin ardından kamp malzemeleri satan mağazalar yoğun bir mesai yaşadı. Genellikle Mayıs-Ağustos ayları arasında hareketli olan kamp çadırı piyasası 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından arttı.

Avcılar'da kamp malzemeleri satan bir mağazada yöneticilik yapan Salih Dinkayoğlu da iki gündür kamp çadırı satışlarında hareketlilik yaşandığı söyledi. Çadır fiyatlarının 50 TL ile 1500 TL arasında değiştiğini ifade eden Dinkayoğlu, "Ciddi bir çadır talebi oluştu. İlk gün yansıması biraz azdı ertesi gün çok yoğun bir şekilde çalıştık. 15 kat artan bir oranda çadır satışımız oldu. Minimum da 3 ya da 4 kişilik çadır talep ediliyor. Çadır dışında uyku tulumu ve mat talep edenler de oldu" dedi.

VATANDAŞLAR KORKTUĞU İÇİN ÇADIR SATIN ALIYOR

Oğluyla birlikte çadır almaya gelen bir vatandaş da eve girmeye korktuğu için çadır aldığını söyledi. Deprem günü çok korktuklarını belirten vatandaş, "Çok kötü şeyler oldu. Ben ve oğlum çok korktuk. Çadır almaya karar verdik çünkü gerçekten geceyi dışarıda geçirmeyi düşünüyorum. Evde durulacak gibi değil. Deprem olduğu gün geceyi Esenyurt'ta çadırda geçirdik" dedi.

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ