Advert

ALÇAKLAR !

Barış Pınarı Harekâtı’nda ağır kayıp alan terör örgütü PKK; sivilleri vuruyor, çocukları kaçırıyor, Hristiyanları tahrik etmek için kiliselerin arkasına saklanıyor.

ALÇAKLAR !
Bu içerik 339 kez okundu.

Mehmetçik, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında ilerleyişini sürdürürken ağır kayıp alan PKK/YPG’liler kirli oyunlarına devam ediyor. Hainler, son iki günde Mardin’in Nusaybin ve Şanlıurfa’nın Akçakale, Suruç, Ceylanpınar ilçelerinde 17 sivili katletti.
Türkiye’nin sivil katliamı yaptığı yalanını atarak dünyayı kandırmaya çalışan terör örgütü, öte yandan havanlı ve roketli saldırılarla sivilleri katlediyor. Hainlerin dün akşamki saldırısında Nusaybin’de 8 sivil vatandaş şehit oldu, 35 kişi de yaralandı. Teröristler, Türkiye karşılık verdiğinde çocuk parkını vursun diye roketleri çocuk parkından ateşledi. Halkın kullandığı bina, okul ve hastanelere gizlenen hainler, Tel Abyad’da bir kiliseyi de mevzi yaptı. TSK’nın dokunulmaz ilan ettiği bölgelere Mehmetçik’in atış yapmasını sağlamak üzere provokasyonda bulunan örgüt, ABD’de yönetim üzerinde etkin olan Evanjelistleri ve Batı kamuoyunu etkilemeye yönelik “Türkiye Hristiyanların mabetlerini hedef alıyor” şeklinde kirli propagandalarına devam ediyor.
Örgüt, Hristiyan kartını kullanarak Türkiye’yi tuzağa düşürmeye çalışırken, TSK’nın dikkati sayesinde şu ana kadar bu yönde tek bir delil ortaya çıkmadı. Mehmetçik, harekâtın gecikmesi pahasına gerekli tedbirlerini alarak sivillerin, mabetlerin, okulların, hastanelerin zarar görmemesi için azami dikkat gösteriyor.

 

SİVİLLER CANLI KALKAN
Terör örgütünün sivillerin Suriye’nin kuzeyinden çıkışını engellediği ve yer yer canlı kalkan olarak kullandığı belirtiliyor. Başta Tel-Abyad ve Rasulayn’da olmak üzere sivilleri canlı kalkan olarak kullanan teröristlerin, sivil kıyafet giyerek halkın arasına karıştığı da belirtilirken, Kamışlı’da sivil kıyafetli bazı teröristlerin sivillere ait bir evin çatısından Mardin Nusaybin’e roket attığı da tespit edildi.

80 ÇOCUĞU ÖNE SÜRECEKLER
Öte yandan köşeye sıkışan örgütün, çocukları çatışma bölgesine götürmeye hazırlandığı görüntüler ortaya çıktı. Örgütün silahaltına aldığı 80 çocuğu Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı kullanacağı öğrenildi. Özellikle YPG/PKK bu süreçte çocukların ailelerine yüksek miktarda para verip susturuyor. Sahadaki bağımsız kaynaklardan elde edilen bilgilere göre YPG’li teröristlerin perşembe günü Hasake’deki ortaöğretim okulu önünde 14-17 yaşları arasındaki 21 öğrenciyi kaçırdığı öğrenildi.
Kaybettiği teröristlerin boşluğunu çocuklarla doldurmaya çalışan örgütün işlediği bu suç uluslararası insan hakları örgütlerince sık sık ele alınıyor ama görmezden geliyor. Suriye’de tespit edilen 806 çocuk savaşçıdan 313’ü YPG’nin bünyesinde yer alıyor. SDG bünyesindeki çocuk savaşçıların yüzde 40’ını kız çocukları oluştururken, bunlardan 20’si 15 yaşının altında, 119 kız çoğu ise aktif olarak çatışmalarda yer alıyor.

MUHABİRLERİMİZE PKK YANDAŞLARI KALLEŞÇE SALDIRDI
Terör örgütü PKK dün Mardin’in Nusaybin ilçesine beş havan mermisi attı. Ortalık can pazarına döndü. İhlas Haber Ajansı muhabiri Beril Solmuşgül ve kameraman Murat Başal, patlama bölgesine giderken bir grup terör yandaşı tarafından saldırıya uğradı. Zorbalar muhabirlerin telefonunu gasp etti. PKK yandaşları, daha sonra bindikleri araçla kayıplara karıştı.

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/655829.aspx

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ