Advert

KAÇIYORLAR !

Dakika dakika Barış Pınarı Harekâtı... Örgütün yabancı yöneticileri Irak'a kaçtı

KAÇIYORLAR !
Bu içerik 357 kez okundu.

Yedinci gününe giren Barış Pınarı Harekatı’nda Türk özel kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu güçleri Menbiç'e yöneldi. Milli Savunma Bakanlığı, ilk bir haftada öldürülen terörist sayısının 595 olduğunu açıkladı. Tel Abyad'da terör örgütünün paçavraları alaşağı edildi. Öte yandan Resulayn’ın güneyindeki Lilan, Amiriye ve Anbein köyleri teröristlerden temizlenirken, bölgede teröristler arasında bulunan örgütün bazı yabancı yöneticilerinin, Semelka sınır kapısını kullanarak Irak’a geçtikleri belirtildi.

Barış Pınarı Harekâtı'nda artık gözler Fırat'ın batısında, Menbiç'te. Tel Abyad ve Rasulayn'dan teröristlerin temizlenmesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Kararı verdik, uygulama aşamasına geçtik" diyerek yeni hedefi ilan etti. Daha önce Fırat Kalkanı Harekâtı ile teröristlerden temizlenen Cerablus'ta askeri hareketlilik var. Cerablus, Menbiç'in hemen üzerinde yer alıyor. Menbiç'te Şam rejimi ve teröristlerin anlaştığı yönünde haberler var.

10.54: DHA'nın haberine göre, gece Ceylanpınar Gümrük Kapısı yakınlarında başlayan şiddetli çatışma, sabah erken saatlerine kadar devam etti. Operasyonlara kara ve hava ateş destek vasıtaları ve İHA’larla destek verildi. TSK ve Suriye Milli Ordusu, Resulayn’ın güneyindeki Lilan, Amiriye ve Anbein köylerini ele geçirdi. Bölgede teröristler arasında bulunan örgütün bazı yabancı yöneticilerinin, Semelka sınır kapısını kullanarak Irak’a geçtikleri belirtildi.

09:30 : ABD'den üst düzey bir heyet, Barış Pınarı Harekâtı'nı görüşmek üzere Türkiye'ye geliyor. Heyette Başkan Yardımcısı Mike Pence de yer alıyor. Adının açıklanmaması kaydıyla konuşan bir yetkili, heyetin Ankara'ya gönderilmesi kararının Başkan Donald Trump tarafından alındığını söyledi.

09:30 : Reuters'ın objektifinden Tel Abyad'da indirilen terör örgütü YPG'nin paçavrası.

Dakika dakika Barış Pınarı Harekâtı... Örgütün yabancı yöneticileri Iraka kaçtı

 

09:25: Rusya Savunma Bakanlığı: "Rus Genelkurmay Başkanı’nın Türk mevkidaşı ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye’de gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı'nın Kobani’yi kapsaması konusu görüşülmemiştir. Basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır."

07:25: Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen PKK/PYD-YPG'li terörist sayısının 595 olduğu bildirildi.

http://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-baris-pinari-harekatiyla-ilgili-flas-aciklama-6056760

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ