Advert

RUHUN ŞAD OLSUN

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ilk tören Anıtkabir'de gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti.

RUHUN ŞAD OLSUN
Bu içerik 563 kez okundu.

Bugün Cumhuriyet'in ilan edilişinin 96. yıldönümü.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi törenlerle kutlanıyor. Ankara'da ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti.

üzerinde ay yıldız bulunan çelengi Atatürk'ün mozolesine bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Erdoğan ve beraberindekiler, Misak-ı Milli kulesine geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

''Cumhuriyetimizin 96. yıldönümü kutluyoruz. Bu gurur günümüzde zat-ı alinizi ve İstikal Harbimizin tüm kahramanlarını vatanımız uğruna can veren aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bağımsızlığımıza ve milli bekamıza yönelik saldırıların arttığı bir dönemde Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan direniş ruhuyla yurt içinde ve yurt dışında mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. 9 Ekim'de başlattığımız ve kısa sürede çok ciddi başarılara imza attığımız Barış Pınarı Harekatı ile Suriye sınırımız boyunca kurulmak istenen terör koridorunu dağıtarak kararlılığımızı bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. Ruhun şad olsun.''

https://www.haber3.com/guncel/politika/ilk-toren-anitkabirde-devlet-erkani-atanin-huzurunda-haberi-5052145

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FURKAN'DAN HORNETS POTASINA 17 SAYI
FURKAN'DAN HORNETS POTASINA 17 SAYI
BELHANDA'YA SÜRPRİZ TEKLİF !
BELHANDA'YA SÜRPRİZ TEKLİF !