Hücumdaki aksaklıklara çözüm aranıyor

 

İlk olarak geçen sezon kazanılan şampiyonlukta 14 gol ve 6 asistlik performansı ile önemli pay sahibi olan Henry Onyekuru’nun yeniden kiralanmasını isteyen Fatih Terim, 3 ayrı bölgeye daha transfer talebinde bulunacak. Ocak ayında Terim önce
likle sol bek takviyesi talep edecek. Ayrıca Younes Belhanda’nın bu sezona kötü bir başlangıç yapması ve hücum organizasyonlarında yaşanan aksaklık nedeniyle sarı kırmızılı teknik adam orta sahada ofansif bir oyuncu alınmasını istemesi bekleniyor. Devre arasında bir de sağ bek alınması beklenirken bu konudaki nihai kararı ise Mariano’nun ocak ayına kadar çizeceği performans ve durumu netleştirecek.

Forvete uygun maliyetli yerli takviyesi olabilir

Mariano’ya ocak ayında ülkesi Brezilya’dan yine teklifler gelip yollar ayrılırsa sağ beke de takviye gelecek. Ayrıca santrfor bölgesine büyük umutlarla alınan Florin Andone ve Radamel Falcao’nun sakatlıkları da reçeteye bir golcü transferinin eklenmesini de gündeme getirdi. Falcao’nun sahalara dönüş tarihi gecikir ve devre arasına kadar forma giyemezse Galatasaray, uygun maliyetle yerli bir santrafor takviyesi daha yapacak. Bu değişim planları doğrultusunda sol bek Yuto Nagatomo’nun gidişine kesin gözüyle bakılıyor. Transfer teklifi alması halinde Belhanda ile de yolların ayrılması bekleniyor. Öte yandan yabancı kontenjanı nedeniyle sözleşmesi dondurulan Norveçli bek Martin Linnes’in de yeniden lisansının çıkartılıp A Takıma dönmesi planlanıyor.