Advert

KAYIP GEMİCİNİN AİLESİ

Çalıştığı gemi açık denizdeyken esrarengiz şekilde kaybolan elektrik teknikeri Kadir Köroğlu’nun ailesi cinayet şüphesiyle olayın araştırılmasını istiyor.

KAYIP GEMİCİNİN AİLESİ
Bu içerik 814 kez okundu.

“Görmemesi gerekenlere şahit oldu ve öldürüldü”

Kaybolmasından 8 saat önce gemide terör örgütü mensuplarını gördüğünü söyleyen Köroğlu’nun öldürülerek denize atıldığını ileri süren ablası Mine Köroğlu, “Görmemesi gereken kaçak yolcuları gördüğü için öldürüldü. 2,5 yıldır dosyamız savcılıkta bekliyor” dedi.

Karada yeteri kadar para kazanamadığını düşünerek gemilerde elektrik teknikerliğine başlayan İskenderunlu denizci Kadir Köroğlu, 2017 Haziran’ında M/V Gündem Azra isimli genel yük gemisiyle anlaştı. İzmit Körfezi çıkışlı yük taşıyan gemiyle ilk seferi için 10 Haziran’da yola çıkan Köroğlu, aynı gün dayısı Alican Polat’a şaşırtıcı mesajlar gönderdi. Köroğlu, gemide FETÖ kitaplarını açıkta okuyan kişiler olduğunu, kamarasına izinsiz girdiklerini ve baskı gördüğünü yazdı. Gemi Marmara Denizi’nde seyrettiği için ertesi gün ayrılmak istediğini kaptana bildirdiğini söyleyen Köroğlu esrarengiz şekilde ortadan kayboldu. Gemi kaptanı, “Yunanistan’ın Neo Kavali limanına boş olarak gidiyorduk. Yalova açıklarında gemiye alışamadığını ve inmek istediğini söyledi. Maddi sorunları olduğunu ve İstanbul’da yanında kaldığı kişiyle arasının bozulduğunu önceden söylemişti. Hafta sonu olduğu için ertesi gün inebileceğini söyledim. Ertesi gün mesai arkadaşı uyandıramadığını söyledi. Kilitli kamarasına girerek aradık ama bulamadık. Sefer ihtiyacı için bize yanaşan 2 bota kaçak binip gittiğini düşündük. Ama bulunamadı. İzinsiz ve neden gemiden ayrıldığını bilemiyorum” şeklinde ifade verdi.

FETÖ kitapları okuyanları görmüş

Ablası Mine Köroğlu, 2,5 yıl önce meydana gelen olayın ardından dava açılmadığını dosyanın halen savcılıkta beklediğini söyledi. Köroğlu, “ Kardeşim gemide terör örgütü lideri Fethullah Gülen’e ait kitaplar okuyan kişiler olduğunu belirtmişti. Gemidekiler bot kiralayarak kaçtığını öne sürüyor ama kapısını kilitli buluyorlar. Bir insanın sığamayacağı kadar küçük pencereden(lumboz) kaçması imkansız. Bence görmemesi gereken olaylara şahit oldu. Hatta Yunanistan’a kaçak giden terör örgütü mensupları bile olabilir. Halen dava açılmadığı gibi savcı sürekli değiştiği için şikayetimizden sonuç alamadık” dedi.

Avukat Bostancı:

“Olay tam anlamıyla cinayettir”

İntihar ettiği iddialarını da yalanlayan Mine Köroğlu, “Kendini öldürmek isteyen biri neden gemiden inmek istediğini söylesin. Gemideki kameralar neden bozuk? Bir kere bile bizi arayıp halimizi sormadılar. Basit şekilde kaçtı diyerek kurtulamazlar. Bizce, kardeşimi gördüğü bir şeyden dolayı öldürdüler. 14 yaşındaki kızına anlatamıyoruz, ailece perişan olduk. Geçen yıl TBMM’ye soru önergesi verildi yine sonuç alamadık. Olayın peşini bırakmayacağız” diye konuştu. Ailenin avukatı Ömer Faruk Bostancı ise, “Tüm yasal yollara başvurduk. Öncelikle cinayet şüpheli bir ölüm üzerinde duruyoruz. Faillerin tespiti için suç duyurusunda bulunduk ve soruşturma İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte. Tam anlamıyla bir cinayet olarak gördüğümüz konuda soruşturmanın uzun sürmesi ve sonuç alınamaması aileyi daha çok üzüyor. Ayrıca Kadir Köroğlu için İskenderun Sulh Hukuk Mahkemesi’nde gaiplik davası da açtık. Ailenin rahatlaması için olayın tüm yönleriyle açıklığa kavuşturulması gerekiyor” dedi.

HABER:TUZLAPRESS GAZETESİ

GÖKHAN KARAKAŞ MİLLİYET ÖZEL HABERİ

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ