Advert

BAŞKANDAN MÜJDE

Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı müjdeyi verdi.'Mimarsinan Stadını Haziran ayında tamamlayacağız''

BAŞKANDAN MÜJDE
Bu içerik 2112 kez okundu.

 

 

 Tuzla'nın ikinci büyük mahallesi olan Şifa ve Mimarsinan mahalleleri en sonunda stadına kavuşuyor.

Tuzla Belediye tarafından 2016 yılında 14 dönüm arazi üzerine yapılan Mimarsinan mahallesinde, merkez ve Fiyaka'nın arasında mezarlığın üst kısmında bulunan, Tuzla Belediyesi Mimarsinan Tesisleri yenileniyor.

 

 

Tuzla Belediyesi Mimarsinan Tesisleri içerisinde bulunan özellikle şuanda şampiyonluğa oynayan, Tuzla Şifaspor Kulübü başta olmak üzere Tuzla Gençlerbirliği ve Tuzla Gençlergücü takımınında antrenman yaptığı saha 45x100 ebatında bulunmaktadır.

Normal futbol sahası özellikle amatör liglerde, resmi maç oynamak için minimum 65-75 metre ile x105 metre ölçüleri arasında olması gerekiyor, mevcut sahanın yanlama ebatının 45 metre olması, soyunma odası yetersizliği, hakem odası olmaması bu sahada resmi müsabaka oynanmasına da müsaade etmiyor.

Tuzla'da Amatör lig müsabakaları sadece ilçede tek olan Tuzla Belediyesi Orhanlı Stadı’nda oynanmaktadır, ilçenin profesyonel lig projesi ile dikkat çeken ve şuanda 1.Amatör Lig’de lider olarak dört hafta kala şampiyonluğa giden Şifa mahallesinin takımı, Tuzla Şifaspor'da kendi sahasında fikstürde verilen karşılaşmaları Orhanlı Stadı’nda oynuyor.

Tuzla Şifaspor Kulübü Başkanı Erkan Şensoy ve yönetimi zorluklar yaşadıkları bu konuyu bizzat Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'ya ileterek yardım istediler.

Konuya duyarsız kalmayan ve bu konuda hassasiyetini Şifa mahallesindeki ve ilçesindeki eksikliği ortadan kaldırmak isteyen Başkan Yazıcı, Mimarsinan Tesisleri’nin olduğu alana aynı Orhanlı'da yapılan stad gibi bir stad yapılacağı müjdesini ve Tuzla Şifaspor Kulübü’nün önümüzdeki sene resmi karşılaşmalarını, Mimarsinan Tesisleri’nde oynayabilmesi için startı verdiğini açıkladı.

Başkan Yazıcı, böylelikle antrenman ve lig müsabakaları için büyük zorluklar yaşayan Tuzla Şifaspor Kulübü’nün de hedefinde, kendi evinde oynaması ve taraftar desteğini de göz önüne alarak yapılacak olan stadın Haziran başına yetişeceğini söyledi.

Tuzla Mimarsinan Tesisleri 65 x 105 olarak yeniden saha zeminiyle birlikte büyüdüğünde ilave edilecek olan soyunma odaları, hakem odası ve Orhanlı Stadındaki gibi koyulacak olan tribünler ile Resmi lig müsabakaları oynamaya hazır duruma gelirken ayrıyeten de mahalleye de bir hareketlilik getirecek.

Bugün Tuzla Şifaspor Kulübü resmi sayfalarından duyurulan açıklama sonrası Kulüp Başkanı Şensoy aşağıdaki açıklamalara yer verdi:

 

Tuzla Şifa Spor Fotoğraf açıklaması yok.

 

.. MİMARSİNAN STADI GELİYOR...

Tuzla Belediye Başkanımız Dr Şadi Yazıcı'yı ziyaret ederek, Hedefi profesyonel LİG olan Kulübümüzün SAL (Süper Amatör Lig) Şampiyonluk yolunda son durumumuz, yaşadığımız sorunlar ve önümüzdeki senenin planlaması hakkında bilgilendirmede bulundum.

Mimarsinan Tesislerinin ölçü ebatlarının küçüklüğü, antrenman sorunumuz, adeta her maçımızı Orhanlı Stadında deplasmanda oynamamız ve Orhanlı da antrenman imkanı olmaması gibi handikaplarımızı Başkanımıza anlattım. Tuzla Belediye Başkanımız Dr Şadi Yazıcı bu konuda gerekenin yapılacağını gecen hafta Mimarsinan Stadı için start verdiğini, çalışmaların başladığını Mimarsinan stadının aynı Orhanlı Stadı gibi olarak Haziran başına hazır olacağını ve resmi maçların burada oynanacağı sözünü ve müjdesini verdi.

''Tuzla Şifaspor Kulübü önümüzde sezon kendi evinde olacak, resmi maçlarınıda burada oynayacak '' diyen Başkanımız Şampiyonluk yolunda Başarılar dileyerek '' Şampiyonluk kupası ile bekliyorum '' dedi.

Bizim ve Mahallemizde bulunan kardeş takımlarında büyük sorunu olan Stad konusunda gösterdiği hassasiyet ve desteği için Başkanımıza Şahsım, yönetim kurulum ve Tuzla Şifaspor camiaası olarak Teşekkür Ederim

Erkan Şensoy

Tuzla Şifaspor

Kulübü Başkanı

 

 

Tuzla Mimarsinan Tesisleri'nin resmi karşılaşmalarını oynayabilecek stad haline gelmesiyle, Şifa ve Mimarsinan mahallerinde cumartesi ve pazar günleri oynanacak olan karşılaşmalar ile  hareketlilik ortaya çıkacak ve bu mahallede bulunan esnaflarında doğacak olan hareketlilikten yüzleri gülecektir.

Tuzla Şifaspor Kulübü lider olarak götürdüğü ligde, şampiyonluğu göğüslediği takdirde önümüzdeki sene önce SAL(Süper amatör ligi) mücadele edecek ve asıl önceliği olan BAL(Bölgesel amatör lig) hedefine kendi evinde taraftarları ile ulaşmak için büyük bir avantaj sağlayacaktır.

 

Tuzla Şifaspor Kulübü Başkanı Erkan Şensoy'un resmi sayfadan yaptığı açıklamanın ardından ,Tuzla Şifaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve uzun yıllardır kulübe hizmet eden, her yönetimde Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenen Başkan yardımcısı Efendi Aras konuyla ilgili "Başkanımıza teşekkür ediyoruz yıllardır beklediğimiz sahamıza kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz, hedefimizi koyduğumuz projemizde kendi saha ve seyircimiz önünde oynarken, sayın Belediye Başkanımızı da ağırlamanın onur ve gururunu yaşayacağız ,inşallah bu sene şampiyonluk kupasıyla kendisini ziyaret ederek, önümüzdeki senede şampiyonluklara ambargo koyarak kendisini de ilçemiz adına gururlandıracağımızı düşünüyorum "dedi.

Tuzla Şifaspor eski başkanlarından Yılmaz Saltan " Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı'ya şahsım ve mahallem adına  çok teşekkür ederiz, bizleri son derece mutlu etti, Şifa mahallesi bu stadı hakkediyor bizde o stad da olmaktan ve orda oynamaktan büyük gurur duyacağız" ifadelerini kullandı.

Tuzla Şifaspor'un bir dönem önceki Başkanı Mehmet Uşen ise "Çok mutlu oldum bizim için mahallemiz için büyük bir olay mahallemiz bunu hakkediyor Başkanımıza teşekkür ediyorum mevcut Kulüp Başkanımıza da ayrıca teşekkür ederim. Dünde bugünde yarında her zaman Şifaspor'un yanındayım" dedi.

TEŞEKKÜR EDERİZ BAŞKANIM

Yeni Tuzla Mimarsinan Stadı Başta Şifa ve Mimarsinan Mahalleri ile İlçemiz Tuzla'ya Hayırlı olsun..

 

HABER TUZLAPRESS GAZETESİ 
Samet YILMAZ 
dr.şadi yazıcı tuzla tuzla belediyesi tuzla şifaspor şifa mahallesi mimarsinan mahallesi tff 1.amatör süper amatör bölgesel amatör
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ