“500. maçım Fenerbahçe’ye denk geldi”
Çalımbay, teknik direktör olarak kariyerinde 500. maça çıkacağının hatırlatılması üzerine, “Kariyerimde 500. maça çıkacağım o da Fenerbahçe maçına denk geldi. Benim için Sivas ayrı bir yer. Sorumluluğum çok çok farklı. Burada çok başarılı olmak istiyorum. Onun için de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” diye konuştu.

“Sıkıntılarımız var”
Çalımbay, takımdaki eksik oyuncularla ilgili bilgi vererek şunları söyledi:
“Hakan Arslan cezalı durumda, bu bizim için çok büyük dezavantaj oldu. Caner Osmanpaşa'nın bir sıkıntısı var bugün antrenmanda yer almayacak. Mert Hakan Yandaş’ı bugün deneyeceğiz. Bunun gibi sıkıntılarımız var. İnşallah hakem arkadaşlarda da sıkıntı yaşamayız.”

“Zor bir maç olacak”
Tecrübeli teknik direktör son olarak, Fenerbahçe maçının zor geçeceğini ifade ederek, “Güzel bir maç olacak. Hem bizim için hem de Fenerbahçe için zor bir maç olacak. Taraftarımızın önünde kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Taraftarımızın sadece bu maça değil, her maçımıza gelmesi gerekiyor. Bizim yanımızda olması gerekiyor. Onlar ayrı bir güç” şeklinde konuştu.

Öğrencilerden Sivasspor’a moral ziyareti
Diğer yandan antrenman öncesi Şehit Halil Kantarcı İşitme Engelliler İlk-Orta ve Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencileri Sivasspor’a moral ziyaretinde bulunarak tatlı ikram etti. Teknik heyet ve futbolcularla bir araya gelen öğrenciler, bol bol fotoğraf çektirerek Fenerbahçe maçı için başarılar diledi.