Advert

MUSTAFA CENGİZ'DEN HACİZ AÇIKLAMASI

Mustafa Cengiz, kendisinden önceki başkan Dursun Özbek'in alacaklarına karşı kulübün varlıklarına haciz koydurmasının kendilerini çok zor durumda bıraktığını söyledi.

MUSTAFA CENGİZ'DEN HACİZ AÇIKLAMASI
Bu içerik 310 kez okundu.

Galatasaray'da son iki yılda hem sportif hem de mali açıdan önemli işlerin yapıldığını aktaran Cengiz, "Haftalık hafızalara sahibiz. Değerli arkadaşlar Galatasaray son 2 yılın şampiyonu. Galatasaray tarihinde ilk defa kara geçti. Kayyum tehlikesini atlattı, resmi kar açıkladı." diye konuştu.

Mustafa Cengiz, mali açıdan şartların bu şekilde devam etmesi durumunda Galatasaray'ın 2-3 yıl içinde dernek bazında da borcunu sıfırlayacağını dile getirerek, "Hedefimiz bu. Biz gelecek kuşaklara bunu teslim etmek istiyoruz. Biz burada emanetçiyiz. Bu emanet bizim sütümüze, aklımıza, vizyonumuza teslim edilmiş. Sadece dürüst olmak da yetmez aynı zamanda bunu doğru yönetmeniz gerekir. Türkiye'de içinde bulunduğumuz şartlarda doğru yönettiğimize inanıyoruz. Fakat şunu net olarak görmek gerek. Haddimizi bileceğiz, herkes de haddini bilecek." ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, belirlenen limiti 142 milyon avro aşmalarına rağmen doğru bir sunum ve camianın büyük desteği sayesinde UEFA ile 4 yıllık bir yapılandırma anlaşması yaptıklarını hatırlatarak, "UEFA tarihinde bu bir ilk, üst üste iki defa yapılandırma yapan tek takımız. Aynı UEFA şu anda bizi diğer takımlara örnek gösteriyor. Bu bizim için onur verici. Aynı şekilde buna inanmayanlar CAS'a gitti. CAS'ta da kazandık." değerlendirmesinde bulundu.

UEFA'nın yeni uygulamasıyla Avrupa'nın 5 büyük ligi ile diğer ligler arasında makasın açıldığını anlatan Cengiz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hedefimiz elbette dünyanın tepesi ama realist olmak gerek. Maalesef 5 büyük ülke ligi ile diğer ligler arasındaki makas bizlerin aleyhine açılıyor. Bizlerden kasıt Hollanda, Türkiye, Belçika, Rusya gibi ülkelerin aleyhine açıldı. Bunun en büyük nedenlerinden biri 2 yıldır getirilen uygulama. Geçmiş 10 yıldaki başarıların toplamına bakılarak takımlar sıralanıyor. En üste en başarılı takım konuluyor. Bu yapıldığında bizim gibi takımlar 30. sıralara düşüyor ve aldığı paylar çok azalıyor. Bir taraf 100 milyonlarca avro alırken, bir taraf 1,5-2 milyon avronun peşine düşüyor. Bu da endüstrileşmiş futbolda kaliteyi düşürüyor ve fark doğuyor. Bu sadece Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray için değil diğer takımlarımız için de geçerli. Bu, bizim için yürek sızlatan bir şey. Çünkü biz hala ülke puanına inanıyor ve ülkeyi temsil eden tüm takımların başarılı olmasını istiyoruz. Galatasaray'ın da en üstte olmasını dilerim."

 

 

"HOCA İLE FUTBOLCULAR ARASINDA HİÇBİR SORUN YOK"

Mustafa Cengiz, teknik direktörleri Fatih Terim'in kadro yapılanmasında ocak ayını işaret etmesiyle ilgili "Hocamın söylemleri yanlış anlaşılıyor. Ben de spor yorumcuları ve muhabirlerin yorumlarını okuyorum. Onlar da kendilerine göre haklı, hocam da haklı. Şimdi Galatasaray bir yapılandırma anlaşmasında. Bunu unutmamak lazım. Ha yapılandırma anlaşmasına aldırmayıp kırmızı ışıkta geçebilirsin ama kaza olursa sorumlusu sensin." şeklinde görüş belirtti.

 

https://www.milligazete.com.tr/haber/3421806/mustafa-cengizden-haciz-aciklamasi-bizi-cok-zor-durumda-birakti

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ