Advert

ATIK MALZEMELER ÇOCUK PARKINA DÖNÜŞTÜ

Building Future adlı proje yarışmasında projelerini paylaşan mimar Büşra Gizem Yılmaz ve mimarlık fakültesi öğrencisi Abdullah Doğmuş, atık malzemeler ile çocuk parkının restorasyonunu gerçekleştirdi.

ATIK MALZEMELER ÇOCUK PARKINA DÖNÜŞTÜ
Bu içerik 280 kez okundu.

Sika Yapı Kimyasalları, üretken fikirlere sahip gençlerin projelerini gerçekleştirmek üzere Building Future isimli proje yarışmasını düzenledi. Sürdürülebilir bir çevre için atık yönetiminin önemine dikkat çekmek üzere düzenlenen yarışma için gençlerden atık yönetimi ve geri dönüşümü konusunda üretici proje önerilerini paylaşmalarını istendi. Yarışmasında projelerini paylaşan mimar Büşra Gizem Yılmaz ve mimarlık fakültesi öğrencisi Abdullah Doğmuş, çocuk parkında zarar görmüş alanların atık malzemelerle yeniledi.

 
 
undefined
 

Gizem ve Abdullah, Sancaktepe'de Abdullah’ın çocukluğunun geçtiği yaklaşık bin 50 metrekarelik Veysel Karani Çocuk Parkı’nın zarar görmüş alanlarını geri dönüştürülmüş ürünlerle restore etti. Projeleri kapsamında çocuklara farklı bakış açıları kazandırmayı, çocukların eğlenirken öğrenmelerini hedefleyerek parka beton küp numunelerinden scrabble oyunu tasarlayarak çocukların oyun alanlarına klişelerin ötesinde dokunuşlar yaptılar.

KAYNAK:İHA

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/669303.aspx

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ