Advert

ONLARA EMANET

Yoğun Bakım Hemşireliği 500. Sertifikaları verildi.

ONLARA EMANET
Bu içerik 2984 kez okundu.

T.C. Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığı’na bağlı yataklı tedavi kurumları yoğun bakım ünitelerinde çalıştırılmak üzere nitelikli insan gücü yetiştirilmesi amacıyla “Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifika Programı” düzenlendi.

 Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2005 yılından beri “Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı” standartlarını karşılayan yataklı tedavi kurumlar arasında yerini almaktadır.

Eğitim, öğretim ve sağlık hizmeti sunumu yönleri ile lider hastane olma vizyonuna sahip Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 19 yıldır Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programları gerçekleştiriliyor.

 Bu yıl da ikincisi gerçekleştirilen eğitim programı kapsamında 500’e aşkın katılımcı yoğun bakım hemşiresi sertifikası almaya hak kazandı. Bu doğrultuda 2019 Yılı 2. Dönem Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Kapanış Töreninde 500. Sertifikayı almaya hak kazanan kursiyerlere temsili sertifika takdim edildi.

Törende konuşmalarını gerçekleştiren Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Kaan Kırali; eğitilmiş personelin profesyonelliğini vurgulayarak, Koşuyolu Ailesi olarak nitelikli personel yetiştiren hastane vizyonuna sahip olduklarına değindi.

 Hastane Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Uzman Hemşire Asiye Güleşen açılış konuşmalarında “eğitimlerin gerçekleştirilmesinde emek veren tüm ekibe teşekkürlerini sunarak sertifika almaya hak kazanan hemşirelere mesleki başarılar dilerim” dedi.

 Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifika Eğitimi Sorumlusu  Nazmiye Çorbacıoğlu  açılış konuşmalarında 2005 yılında ilk ve tek olarak başlanılan Yoğun Bakım Hemşireliği Eğitimlerinin öncüsü olmanın gururuna değinerek Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kurucu Başhekimi Prof. Dr. Cevat Yakut’a ve Hastane Yönetim Ekibine desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

 Yoğun Bakım Hemşireliği Eğitim Programının 500. Temsili Sertifikası Hemşire Gamze Nur Sezer’e Başhekim Prof. Dr. Mehmet Kaan Kırali tarafından takdim edildi.

2005 yılından bu yana düzenlenen eğitimlere katkılarından dolayı Hastane Eğitim ve AR-GE Birim Sorumlusu Hemşire Nazmiye Çorbacıoğlu’na da plaket takdim edildi.

Katılımcıların eğitim süreci boyunca edindikleri deneyimleri paylaşmaları akabinde program sona erdi.

HABER TUZLAPRESS GAZETESİ

SAMET YILMAZ

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ