Çocukluk anılarını anlatan Selçuk, öğrencilerle kendi yolunu nasıl çizdiğini paylaştı. Bakan Selçuk, “Ben bu mahallede büyümüş biriyim. Bütün çocukluğum bu mahallede geçti. Burası hep gecekonduydu, biz de bir gecekonduda oturuyorduk. 6 kardeş iki odalı bir yerde. Babaannem falan da vardı. Gerçekten yoksulluğun çok yaşandığı bir yerdi” diye konuştu.

“Ben sizi hissettim”

Öğrencilerden gelen soruları cevaplayan Selçuk, bu sırada bir öğretmenin koluna girerek kendisine doğru yaklaşan öğrenciyi fark etti. Selçuk, 9’ncu sınıf öğrencisi görme engelli Hüseyin Gazi Hoşer’e hemen mikrofonu uzatıp, “Söyle yavrum seni dinliyorum” dedi. Hüseyin Gazi'nin “Öğretmenim inşallah istediğiniz noktaya gelirsiniz ve istediğiniz her şeyi başarırsınız. Ben sizi hissettim” sözleri Bakan Selçuk’u oldukça duygulandırdı. Hüseyin’e sıkıca sarılan Selçuk, “Senin yüreğin varken biz bu işi başarırız Allah’ın izniyle. Senin bu içinden gelen, kalbinden gelen duygu o kadar değerli ki dünya hazinesi. Allah razı olsun, çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Bakan Selçuk, görme engelli Hüseyin Gazi Hoşer’e sarıldığı fotoğrafı sosyal medya hesabından da paylaştı.

Bakanlıkta çay içmeye davet

Bakan Selçuk, "2023 Eğitim Vizyonu gibi işler başarmak ve sizinle çalışmak istiyorum" diyen öğrenciyi de arkadaşlarını temsilen Bakanlığa çay içmeye davet etti.