Advert

TÜRKİYE'YE GELMEDEN ÖNCE FLAŞ ZİYARET !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün TürkAkımı Projesi'nin resmi açılışını yapacak. Putin, Türkiye'ye gelmeden önce Suriye'yi ziyaret ederek Rus üssünde Beşşar Esed ile bir görüşme gerçekleştirdi. Ardından Şam'daki Emevi Camii ve Meryemiye Katedrali'ni ziyaret etti. Rus liderin gece geç saatlerde de İstanbul'a indi.

TÜRKİYE'YE GELMEDEN ÖNCE FLAŞ ZİYARET !
Bu içerik 700 kez okundu.

Suriye’nin başkenti Şam’ı ziyaret eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile birlikte Emevi Camii’ni ziyaret ederek Kur'an-ı Kerim’i inceledi.

 

TürkAkım Projesi Açılış Töreni'ne katılmak üzere İstanbul’da bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ziyareti öncesi dün Suriye’nin başkenti Şam’a sürpriz ziyaret gerçekleştirdi. Putin, Suriye’nin başkenti Şam’da Müslümanların inanışına göre Hz. İsa'nın kıyamete yakın yeryüzüne ineceği Ak Minare’nin yer aldığı Emevi Camii’ni Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile ziyaret etti. Dünyanın en eski ve en büyük camilerinden biri olan Emevi Cami’ni ziyaret eden Putin ve Esad, 17. yüzyıldan kalma el yazması Kur'an-ı Kerim’i inceledi. Ardından Putin, Rum Ortodoks kiliselerinden Meryemiye Katedrali'ni ziyaret etti.

 

Putin ve Esad’ın görüşmesinde Suriye’nin geleceğinin ele aldığı belirtildi.

 

KAYNAK: İHA
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ