Advert

MİLLET CAN BUNLAR MAL DERDİNDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan depremle ilgili sosyal medya üzerinden provokatif paylaşım yapanlara, "Millet can derdinde bunlar mal derdinde" sözleriyle tepki gösterdi.

MİLLET CAN BUNLAR MAL DERDİNDE
Bu içerik 587 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanAfrika ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin karşısına geçti. Elazığ'daki 6,8'lik depremle ilgili konuşan Erdoğan'ın hedefinde, sosyal medyada depremle ilgili provokatif paylaşım yapan isimler vardı.

"MİLLET CAN DERDİNDE BUNLAR MAL DERDİNDE"

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyada provokatif paylaşım yapanlara, "Her şeyden önce bu birlik beraberliğe gerçekten destek veren halkımız varken bir diğer taraftan da bunlar buradan nasıl bir fırsat devşiririz, böyle bir karalama kampanyasını sürdürüyorlar. Sosyal medyada insanı tahrik eden bazı mesajlar var ki onlar beter, ahlaksızca. Örneğin 20 yıldır bu hükümet depreme yönelik ne yapmış diyecek kadar… Depremi durdurma şansınız var mı? Bunu dünyanın hiçbir yerinde kimsenin yapması mümkün değil. Depremden sonra ne yaptığımıza gelince yaşadığımız önemli depremler oldu. Bingöl depreminde biz anında deprem bölgesine gittik. Yeniden Bingöl'ü inşa ettik. Van depremi… Türkiye'nin Erzincan'dan sonra belki de daha büyük bir deprem. Biz yeniden Van'ı inşa ettik. Arada Soma depremi yaşadık. Anında bölgeye intikal ederek orada da bu adımları attık. Sakarya depremi aynı şekilde…" ifadelerini kullandı.

"BİRÇOK DAYANIŞMA MESAJI ALDIK"

Erdoğan, "Dün Elazığ ve Malatya'ya itikal ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Kış günü evleri yıkılan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için her türlü çabayı gösteriyoruz. Dünyadaki dost ve kardeş ülkelerden de pek çok dayanışma mesajları aldık.36 saattir büyük fedakarlıkla insanlarımıza yardım eden AFADKızılayTSKJandarma, tüm kamu görevlilerine teşekkür ediyorum" dedi.

"YIKILMASI GEREKEN BİNALAR YIKILACAK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir gazetecinin, "Hasarlı binalar için hasar tespit çalışması başladı mı?" sorusuna, "Hasar tespit çalışmalarını Çevre Şehircilik Bakanlığımız sürdürüyor, sürdürecek. Elazığ'da da daha çok köylerde sıkıntı var. Binaların durumu nedir, bunların hasar tespitini yapıp sürat ile buralardaki yeniden inşa çalışmaları başlatacağız. Yıkılması gerekenler de varsa bunları yıkmak zorundayız. Artçı sarsıntılar durmuyor. Dün akşam Malatya'da 5,1'lik sarsıntıya bizzat yaşayarak şahit oldum. Gecikemeyiz. 3 bakanımız şu an orada, vekillerimiz orada, onları da bıraktık" şeklinde cevap verdi.

https://www.sondakika.com/haber/haber-cumhurbaskani-erdogan-dan-depremle-ilgili-12853962/

 

 

 
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ