Advert

GECE VAPURU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi metrobüs, otobüs ve metro seferlerinden sonra deniz ulaşımında da gece hizmet etmeye vermeye başladı.

GECE VAPURU
Bu içerik 2953 kez okundu.

İstanbul'da Asya ve Avrupa'yı yirmi dört saat birbirine bağlamak için Cuma ve Cumartesi günleri vapur seferleri gece de devam edecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun duyurduğu proje bu gece itibariyle hayata geçti.

Kadıköy iskelesinden saat 01.30, 02.35, 03.45 ve 04.55'te kalkacak vapurlar Karaköy ve Beşiktaş'a giderken Karaköy'den saat 01.50, 02.55, 04.05 ve 05.15'te hareket eden vapurlar Beşiktaş ve Kadıköy'e gidecek.

 

İHA'nın haberine göre; megakent İstanbul'da denizde gerçekleştirilen ilk deniz seferini kullanan yolcular uygulamadan memnuniyetlerini ifade ederken çift bilet alınmasından yana şikayetlerini de dile getirdi.

Daha önce Avrupa'dan Anadolu'ya geçişte geceleri zorlandığını ifade eden bir yolcu, "Güzel oldu çünkü biz Avrupa'dan Anadolu'ya gelirken zorlanıyorduk çok iyi oldu" dedi. Seferlerin sıklaşmasını isteyen bir diğer yolcu, "Biraz daha sıklaştırılsa daha iyi olur aralarında bir saat kadar var. Tek bilet olsa daha iyi olur" dedi.

Uygulama sayesinde gece karşıya rahat ulaşımın mümkün olduğunu ifade eden bir diğer vatandaş, "Mutluyuz uygulamadan karşıya ulaşımı rahatça sağlıyoruz. Gece de vakit geçirmek istiyor insanlar bence çok güzel oldu" diye konuştu.

https://www.haberturk.com/denizde-gece-seferleri-basladi-2598909

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ