Advert

HEDEF SIFIR ATIK

HEDEF SIFIR ATIK
Bu içerik 1976 kez okundu.

Tuzla Belediyesi ‘Sıfır Atık’ projelerini uygulamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde, ülke genelinde yürütülen ‘Sıfır Atık’ hedefine yönelik olarak Tuzla’da da projeler geliştiriliyor.

Tuzla Belediyesi tarafından yürütülen sıfır atık projelerin en önemli ayağını ise eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları oluşturuyor. Özellikle öğrencilerin eğitimine öncelik veren Tuzla Belediyesi, ortaöğretim öğrencileri için seminerler düzenliyor.

Okulların konferans salonlarında verilen seminerlerde “ her atık çöp değildir” sloganı ile geri dönüştürülebilir atıklar ve çöp arasındaki fark anlatılıyor. Ayrıca geri dönüştürülebilir atıkların sınıflandırılarak biriktirilmesinin ülke ekonomisine katkısına dikkat çekiliyor.

DOĞAYI SEVGİ KORUR

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sıfır atık projesi ve Tuzla Belediyesi tarafından bu doğrultuda yürütülen çalışmalarla ilgili olarak, geri dönüşümün önemine dikkat çekti. Başkan Yazıcı, “ Gelecek nesillerden emanet aldığımız dünyamızın yaşanabilir kalması için çevre bilinci oluşturmak hedefi ile eğitime özel önem veriyoruz. Doğayı sevgi korur diyerek okullarımıza ve öğrencilerimize çevre bilinci ile beraber doğa sevgisini işlediğimiz tematik eğitimler ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öğrencilerimizin bilinçlenmesiyle, ailelerin de bilinçlenmeye başladığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

HABER.TUZLAPRESS GAZETESİ

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ