Advert

İSTANBUL'DA ÜRKÜTEN MANZARALAR

Türkiye yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile dört bir koldan savaşırken, alınan önlemlerin semt pazarlarına uğramadığı görülüyo

İSTANBUL'DA ÜRKÜTEN MANZARALAR
Bu içerik 3282 kez okundu.

İSTANBUL'dan gelen görüntüler koronavirüs salgınına karşı her gün her saat yapılan sosyal mesafe uyarılarına pek de kulak asılmadığını gözler önüne serdi. İçişleri Bakanlığı'nın genelgelerine uyan neredeyse yok!

 

Türkiye yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile dört bir koldan savaşırken, alınan önlemlerin semt pazarlarına uğramadığı görülüyor. Hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle vatandaşlar pazarlara akın etti.


Geçen haftalara göre daha da dolu olan pazarlarda "seçmece ürün" yasağına rağmen vatandaşların ürünleri tek tek eliyle seçmesi ve tezgahların önünde sosyal mesafeye kuralının hiçe sayılması dikkat çekti.

Koronavirüsle mücadelenin yumuşak karnı olarak gösterilen semt pazarlarında kural da yok kurala uyan da. Sosyal mesafe kuralına uyulmayan pazarlarda, tezgahlar arası 3 metre uygulaması da kulak arkası ediliyor. 

Pazara alışverişe gelenler, 1 metrelik sosyal mesafe kuralına uymadı. Pazar girişlerinde zabıta ekiplerinin tek tek uyarıları ve maske dağıtımına rağmen çok sayıda vatandaş uyarıları kulak arkası etti.

Pazarcı esnafının da eldivensiz ve maskesiz satış yaptığı görüldü. Zabıta, pazar içerisinde esnafa maskesiz, eldivensiz bulunmamaları için sık sık anons yaptı.

27 Mart'da İçişleri Bakanlığı genel ge yollamış,Söz konusu genelgeyle ülke genelindeki semt ve mahalle pazarlarında sebze, meyve, tahıl, bakliyat, temizlik malzemesi dışında ürün satışını yapılmaması, tezgahlar arasındaki mesafenin en az 3 metre olması, pazar yeri alanına aynı anda alınacak müşteri sayısının esnaf sayısının 2 katını aşmaması, satıcı ve müşterilerin maske kullanma zorunluluğu getirildi.

https://www.internethaber.com/istanbuldan-urkuten-manzaralar-semt-pazarlari-koronavirus-tehlikesi-saciyor-foto-galerisi-2096248.htm?page=5

HABER TUZLAPRESS GAZETESİ

 

 

 

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ