Advert

TEDBİR ZORUNLUDUR

T.C Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca

TEDBİR  ZORUNLUDUR
Bu içerik 6997 kez okundu.

RİSK DEVAM ETMEKTEDİR

---- Virüs şuanda öngöremeyeceğimiz bir dönem boyunca dünyada bu toplumda dolaşmaya devam edecektir.
---- Asansörde berberde otobüs durağında markette kalabalığına karıştığınız caddede karışınıza çıkabilir
---- Hiç tanımadığınız birinden hastalığı kapabilirsiniz
---- Salgın kontrol altına alındı ama virüsle ilgili gerçek değişmemiştir.
---- Yine en güvenli yer evinizdir.
---- Eğer bu sıkı tedbirlere uymasaydık, mücadelenin ikinci dönemine girdik diyemezdik.
---- Risk devam etmektedir. Kontrolün kaybı ikinci bir dalganın devamı olacaktır.
---- Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağının devam ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Önümüzdeki haftalarda da bu tedbirlerin devamından yana olduğumuzu söyleyebilirim.

YENİ HAYATIN NOMALLERİNİ OLUŞTURUYORUZ...

---- Tedbir zorunludur. Virüs aramızda dolaşmaya devam edecektir. Bindiğiniz asansörde, berberde, otobüs durağında marketlerde, caddelerde karşınıza çıkabilir. Bunu bilemezsiniz. Hiç tanımadığınız taşıyıcıdan hastalığı alabilirsiniz. Salgın kontrol altına alındı ama virüsle ilgili gerçekler değişmedi. Eviniz hala en güvenli ortam. Bu gerçek virüse karşı mücadele ederek kazandığımız serbestikten vazgeçtiğmiz anlamına gelmez. Özgür ve kontrollü olacağız.
---- Bugüne kadar normale dönüş ifadesi yer yer kullanılsa da normale dönmüyoruz. Yeni hayatın normallerini oluşturuyoruz. Bu hayatın normali eskisinden farklı olacak. Tüm gelişmeler için ana fikir bu. Yeni normal için motivasyon ve sağduyu göstermeliyiz. Fedakarlığımızın ödülünü hızlı bir serbestlik olarak talep etmemeliyiz, kazanımlarımızı korumalıyız.
---- Sosyal mesafeyi ayarlamazsak maske tek başına yeterli olmaz. Maske ve sosyal mesafe birbirlerini tamamlar, ikisinden biri eksikse diğeri yetersiz kalır.Bakanlığımızın geliştirdiği uygulama sizleri Covid-19 konusunda yönlendirerek günlük hayatınızda göreceğiniz riskleri en aza indirmek için geliştirildi.
---- Her meslek grubuna rehberler yayınlamış olacağız. Kuaföre, giyim mağazasına giderken oraya nasıl gidilmesi gerektiği ve işletmelerin nasıl olması gerektiğiyle ilgili Bilim Kurulumuz rehberler hazırlayacak. Açılacak olan işletmelerle ilgili rehberler hazırlanarak ilgili kurumların açıklamalarıyla tamamlanacak.

 

SORUMLULUK FEDERASYONUNDUR

''FEDERASYON BU KAAI ALABİLİYORSA ,KARAR DA SORUMLULUK DA KENDİLERİNİNDİR''

---- Bilim Kurulu'nda görüşülen Federasyon kararıyla ilgili herhangi bir durum söz konusu değil.
---- Dün TFF Başkanı Nihat Özdemir'le görüşmemiz oldu, açıklama yaptık.
---- Net ifade etmeye çalıştım özellikle futbol hassas bir konu, geniş kitleleri ilgilendiren bir alan. Burada kararı vermesi gereken federasyonun kendisi...
---- Federasyonun özgür iradesiyle kararını verebileceğini ve Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu olarak katkıda bulunmak istemediğimizi ifade ettik. Biz Federasyonun sağlık kurulunun olduğunu biliyoruz. Onların bunu nasıl yönetilmesi gerektiğiyle ilgili bir stratejileri var.
---- Federasyon kararını verdi, sorumluluk Federasyonundur. Federasyon bu kararı alabiliyorsa karar da sorumluluk da kendilerinindir.

HABER TUZLAPRESS GAZETESİ

 
 
Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ