Advert
VATAN UĞRUNA YA RAB! NE GÜNEŞLER BATIYOR…
ABDURRAHMAN YEŞİLDAĞ

VATAN UĞRUNA YA RAB! NE GÜNEŞLER BATIYOR…

Bu içerik 3662 kez okundu.
Advert

Dışarıdan nasıl göründüğümün önemi yok, içeriden görebilenler yetiyor bana,

Beni dışarıdan yargılayanlara söyleyecek sözüm yok, dışarıda kalmaları zaten yetiyor onlara,

Gözlerden anlamayana, yürekten alt yazı geçemem beni anlayana..!

      Böyle anlamlı mısralarla insan, yüreğindeki her şeyi dökebiliyor beyaz tertemiz kağıda. Vatan ve vatandaşlık özleşen ve bir birini tamamlayan ki kelime. Vatan kutsal olduğu kadar bedelsiz gelişi değil, bedeller ödenerek elde edilmesi onu yüreklerin vaz geçilmezi yapar.  Uğruna adanmış nice canlar haklarını helal ederek teslim ederler, bu kutsal saydıkları vatana.

  Vatandaşlık ise, uğruna nice canların verildiği bu vatana ihanet etmeden kıymetini bilmek, kardeşçe iri diri bir millet olarak her mecrada ve her yerde alnı açık gönlü yüce bir duruş sergileyebilmektir. Dosta güven düşmana korku vererek, namus saydığı vatanını ilelebet yaşatmaktır.

      Amerika’daki seçimler çok sürpriz bir şekilde sonuçlandı. Bundan sonra neler olacağı ile ilgili yani ABD’nin dış politikası vs. konuların gündemi bayağı meşgul edeceği kesin. Çünkü, Obama döneminde ABD terör karşısında her zamanki gibi kendi menfaatini ön planda tutarak istediği terör örgütüne rol, istemediğine  yol vermiş, yani misyonunu tamamlayan ve yine ABD’nin kurduğu ve her yönden finansman ettiği  bazı terör örgütlerine de yol vererek Orta Doğu’dan bir türlü elini çekmemiştir. ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'un tavrı, hareket ve söylemleri ile çokça konuşulacak birisi olacağı kesin gibi gözüküyor. Bana göre en önemli açıklaması, Ortadoğu’daki örgütlere yaklaşımının nasıl olacağı konusunda verdiği açıklamalarıydı. Trump'un bu açıklamalarında ne kadar gerçekçi ve samimi olduğunu ilerleyen zaman gösterecektir..

  Şimdi sadece bekleyip izlemek gerek. ABD,  müslüman ülkelerini kendi menfaati için karıştıran adeta bir fitne fesat şebekesi gibi örgütlere her türlü desteğini esirgemeyen bir konumda ve  şu an kendi içindeki seçim sonucuna itiraz eden halkın çıkarmış olduğu kargaşayla uğraşmaktadır. Bir gerçek var ki  sadece ne ekersen onu biçersin sözü.

       Dünya beşten büyüktür. Zaten Avrupa Birliği’nin alternatifleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Ülkemin altına dinamit koyacak bir birlikten bizlere hayır değil şer geleceğinden kimseler şüphe duymasın. Avrupa Birliği ülkeleri menfaatleri olduğu ve adil olamadıkları sürece birbirlerinin avukatlığını yapmaya devam edeceklerdir.

Abdurrahman YEŞİLDAĞ

Siyasetçi-Yazar

 

Abdurrahmanyesildag13@gmail.com

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İTALYA'DA GÜNDEM MERİH DEMİRAL !
İTALYA'DA GÜNDEM MERİH DEMİRAL !
EMMANUEL EMENİKE'YE BÜYÜK ŞOK !
EMMANUEL EMENİKE'YE BÜYÜK ŞOK !