Advert
 TEŞEKKÜR EDERİZ BAŞKANIM!
HATİCE NİLÜFER DİRİLEN

TEŞEKKÜR EDERİZ BAŞKANIM!

Bu içerik 2081 kez okundu.
Advert

Ramazan hoş gelmiş Tuzla’mıza ve tüm İslam alemine…

Ne kadar güzel bir Ramazan’a daha adım attı kalbimiz, kim bilir ne güzellikler bekliyor bizi? Ne aflar ne barışlar ne dostluklar tutacak yüreğimizden. Bir de güzel, dost, iyi yürekli içimizden ve bizimle olan Başkanımız var, Dr. Şadi Yazıcı.

Tuzla’mız Ramazan’da farklı esiyor, her mahalle iftar şölenini yaşıyor, Başkanımız her akşam Tuzlalıyla açıyor iftarını. Onların masalarında onların gönüllerinde misafir oluyor. Tüm Ramazan ayı boyunca tüm mahalleleri geziyor, yaşılar, çocuklar hiç kimseyi  unutmuyor. Çocukla çocuk, yaşlıyla yaşlı, gençle genç oluyor. Tüm düşüncelere, yeni fikirlere açık; her zaman bir adım sonrasını düşünüp , bizim için en güzelini yapmak istiyor, Aslında insanı besleyen ,geliştiren, her zaman bir adım öteye ulaştıran da yaptığı güzellikler ve içindeki iyiliktir.

Ramazan’da barış, sevgi ve tüm güzel duyguların oluşması, içimizdeki olumsuz duyguların gitmesidir.  İşte bu da hem beden hem de ruhumuzla tuttuğumuz oruçla olur, insan oruç ayı olan Ramazan ayına     neşeli olarak girmeli ve ona kavuştuğu için Cenab-ı Hakk’a şükredip  sevinmelidir. Ne güzel Ramazan’dayız, sevdiklerimizle beraber, huzurlu bir ilçede yaşıyoruz. Ramazan’da bile sıcaklığıyla tüm sofraları neşelendiren bir başkanımız var…

Mevlana ne demiş: ‘’Gel de birbirimizin kadrini bilelim, çünkü ansızın ayrılacağız birbirimizden.”

İşte, ondan takdir edelim bu ülke için çalışanları, ilçemizde gece gündüz demeden uğraşanları. En başta aldığımız nefesi bize veren, bizi Ramazan ayına ulaştıran Rabbimize şükredelim. Adım attığımız her güne, yediğimiz lokmaya, içtiğimiz suya, sevdiklerimize şükredelim. Şu kısacık ömürde bırakalım nefreti, tüm olumsuzlukları.

Bir gayret sarılalım sevgiye bir de Teşekkür’e…

Tuzla’nın Şehr-i  Emini, Dr. Şadi Yazıcı’ya  güzel Tuzla’mız için teşekkür ediyoruz.!

 

Hatice Nilüfer Dirilen

Tuzlapress Gazetesi Köşe Yazarı

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ