Advert
TUZLA DA BİR İLK;  GELİN PASTANESİ VE PASTA DERYASI BULUŞTULAR
HATİCE NİLÜFER DİRİLEN

TUZLA DA BİR İLK; GELİN PASTANESİ VE PASTA DERYASI BULUŞTULAR

Bu içerik 3319 kez okundu.
Advert

 

Selam Tuzla, selam tüm güzel insanlar, esnafımız, çalışanlarımız, emek harcayanlarımız, selamı ve gülümsemeyi unutmayanlar, tüm çocuklar ve gençler selam olsun size.

 

            Hayat kısa ve ömrümüz nerede son bulacak belli değil, belli olan yapacaklarımız hayallerimiz ve gerçekleştireceğimiz güzel projelerimiz.

 

Hepimiz bu hayata, aldığımız nefese dahi güzel işler borçluyuz neden mi, çünkü içinde bulunduğumuz dünyada yeterince kötü şeyler oluyor, savaşlar, zulümler, terör, çocuklara yapılanlar, sevgisizlik vs… devam edip gidiyor.

 

            Peki iyi şeyleri kim yapacak, kim hayal kurup peşinden gidecek, kim sevgiyi ve barışı çağıracak kim iyi niyet elçisi olacak kim gülümseyecek?

 

Biz hepimiz küsecek miyiz, yahut yenilecek miyiz, yaşamdaki olumsuzluklara?

 

Yenilmeyelim, biz hemen acil barış imzalayalım yaşamla, tüm güzel iyi duygularla.

          

Bu yazım için iki değerli insanla tanıştım; öncelikle eski Gelin pastanesi sahibi Kastamonulu Hasan ELBÜZ Bey. 1981 yılından bu yana bu işletmenin sahibi, Tuzlanın en eski pastanecisi. Kendisini yerinde ziyaret ettik, ilk dikkatimi çeken pastanenin eski halini koruması ve sahibinin güler yüzlü oluşu.

 

Sonuçta tüm mekânlar yenileşme yolundayken burası Tuzlalıya eskiyi hatırlatan o yıllara götüren bir yer olarak muhafaza etmiş kendini.

 

Çoğu kişi ilk ayçöreğini ve alman pastasını burada yemişler burada arkadaşlarıyla buluşmuşlar, burada tanışmışlar, hayaller kurmuş, hayata buradan yol almışlar.

 

İnsan bazen bir yerlere pasta bahane o mekân ve oradaki sıcaklık ve güler yüz için bile gider.

Şu anda tüm insanların bu sıcaklığı ve sevgiyi hissetmeye ihtiyacı var, hepimiz sadeliği özlüyoruz.

 

Aynı zamanda yardım severliği, almadan vermeyi, mutlu etmeyi. İşte bu doğrultuda yeni pastanemiz Pasta Deryasının sahibi Ertan Ergene BEY ile Hasan Bey yaşlılarımızı pastalarıyla mutlu ettiler. Yaşlılar Merkezini pastalarıyla ziyaret ettiler.

 

Bu projeye katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ederim, aynı ilgi ve sevgi bence tüm Tuzlalıyı sarsın.

 

Hepimiz yaşadığımız şehri hatta ülkeyi yok etmek için değil,  var etmek ve büyütmek için mücadele verelim.

 

Yoksa yarına çocuklarımıza ne bırakacağız, nasıl bir yer bırakacağız, biz yaşlandığımızda nasıl olacağız!

 

Şimdiden ekelim çiçekleri şimdiden yapalım gönülleri, bize sevgi ve sevgi adına mücadele gerek, bize her işi aşkla yapma gerek.

 

İşte bu yönde takdir edilecek bir isim Pasta Deryasının sahibi Ertan ERGENE Bey, bizi mekânın da gülen yüzü ve sıcak sohbetiyle karşıladı.

Mekânın doğallığı, hoşluğu ve pastalarının güzelliği çalışanların güler yüzü Tuzlalı için güzel bir yer.

 

Kısacık sohbetimde Ertan Beyden sayısız proje dinledim, dinledikçe hayran oldum, yeni pasta projeleri, okul çocuklarına pasta kursları, farklı meyvelerden yapılacak ismini koyacakları pastalar.

 

Sosyal projelere olan desteği ve en önemlisi yaşlılarımızı mutlu etmek için başladığımız kampanya için; Gelin pastanesi sahibi Hasan Bey ile buluştukları için teşekkür ederiz.

         

 İşte buradan yola çıkarak hepinizi Tuzla için güzel projelerde buluşmaya davet ediyorum. Gönlünüze bir parça sevgi koyun ve yola çıkın, unutmayın güler yüzün ve iyi niyetin açamayacağı kapı yoktur.

               

 İşte ondan sevgiyle kal Tuzla.

 

 

  HATİCE NİLÜFER DİRİLEN 

 YAZAR  

 MAİL : yolunyarisi35@hotmail.com

Yorum yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23'E DİKKAT
23'E DİKKAT
ATLI AVRUPA 2.Sİ
ATLI AVRUPA 2.Sİ